Moje książki

Kuku i historia pępka

Wzruszająca, zabawna, pełna miłości i oryginalna – tak określały ją osoby, które poprosiłam o opinię na jej temat. „Kuku i historia pępka”, to historia o dziecięcej tęsknocie, matczynej miłości i bardzo mądrym tacie.

facebook KUKU

Głównym bohaterem jest mały chłopiec, tytułowy Kuku, rezolutny i pełen dziecięcej wyobraźni. Poznajemy go jednak w sytuacji, gdy jest smutny i ma zły humor. Wszystko przez to, że mama wyjechała bez niego na kilka dni, a on czuje się porzucony i bardzo za nią tęskni.

– Bo mama sobie pojechała i mnie zostawiła. Nawet nie dała mi nic na pamiątkę – mówi z żalem w głosie.
– Na pamiątkę? Przecież mama wróci za kilka dni.
– Ale teraz jej nie ma. Tato, a co będzie, jak o niej zapomnę? – martwi się chłopiec.
– Na pewno nie zapomnisz, to tylko kilka dni – pociesza go tata.
– Kilka dni to długo. Mama nie zostawiła mi pamiątki, to jak mam nie zapomnieć? Przecież mówiliście, że pamiątki są po to, żeby pamiętać o czymś miłym.

Na szczęście tata potrafi zrozumieć chłopca i odpowiedzieć na jego potrzeby. Zamiast mówić, że Kuku niepotrzebnie narzeka, przyznaje mu rację. Tak, to prawda, mama powinna była zostawić mu pamiątkę. Co więcej – zrobiła to.

Tato opowiadana o najpiękniejszej i najważniejszej pamiątce, jaką mamy zostawiają swoim dzieciom. Ba! okazuje się, że mają ją wszyscy, nawet dorośli.

Domyślacie się już, co to za pamiątka?

„Kuku i historia pępka” to książka dla dzieci w wieku 2-4 lata, która nie tylko będzie doskonała do codziennego czytania, ale też pomoże w sytuacjach, gdy dziecko musi rozstać się z mamą. Opowieść przedstawia dziecięcy sposób postrzegania świata i jest napisana prostym językiem, co sprawia, że dzieci uwielbiają jej słuchać (przetestowałam na moich maluchach).

Ilustracje są ciekawe i radosne, przygotował je pan Andrzej Tylkowski i jestem bardzo zadowolona z koncowego efektu.

„Kuku i historia pępka” to pierwsza książka z serii o Kuku. Kolejna została już zaakceptowana przez wydawnictwo, a następne czekają na ostatni szlif. Mam nadzieję, że polubicie Kuku tak samo, jak dotychczasowi czytelnicy.

facebook KUKU2

Książka do kupienia na stronie wydawnictwa Mamania, w księgarniach stacjonarnych i internetowych, np. empik, bonito, tania książka, nieprzeczytane.

1 myśl w temacie “Kuku i historia pępka”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s