O mnie

Nazywam się Monika Kamińska i jestem początkującą pisarką, autorką książek dla dzieci.

Moja pierwsza książka „Kuku i historia pępka” właśnie została wydana przez wydawnictwo Mamania, a kolejne są w przygotowaniu.

Moja pasja do książek i tworzenia historii trwała od zawsze, właściwie odkąd pamiętam. Zanim jeszcze nauczyłam się pisać, zanudzałam otoczenie opowiadanymi przeze mnie bajkami i najdziwniejszymi historiami. Moją pierwszą „książkę” napisałam w wieku siedmiu lat, zachęcona przez wychowawczynię. Pamiętam, że w zeszycie zapisałam przygody małej świnki Fiki i jej przyjaciół mieszkających w lesie i bogato zilustrowałam każdą stronę. Oczywiście tego „utworu” nie można nazwać książką, ale mile wspominam te moje naiwne i nieudolne starania.

W przeszłości pisałam głównie opowiadania fantasy lub z elementami realizmu magicznego, ale od kiedy spróbowałam tworzyć opowieści dla dzieci wiem, że to właśnie moja bajka.

Inspiracją i pierwszymi „testerami” są moje dzieci. To oni, moja szalona i kochana trójka, daje mi pomysły do pisania, a mąż dzielnie wspiera w kolejnych próbach twórczych.

Oprócz pisania książek dla dzieci uwielbiam je też czytać, o czym możecie się przekonać, zaglądając do zakładki O książkach lub na mój instagram.

KUKU i historia pępka

 

Reklama